KSIĄŻKI

Wszystkim zainteresowanym, również spoza kursów, oferujemy książki do nauki języka greckiego oraz inne publikacje greckich autorów przetłumaczone na język polski.

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΩΡΑ 1+1

okładka miękka, strony 316

Bardzo udana i skuteczna książka do nauki języka greckiego dla obcokrajowców. Obejmuje poziomy A1, A2 i B1.

Pierwsza część skupia się na podstawowej strukturze języka, natomiast druga to gramatyka (tworzenie i stosowanie czasów, rzeczowników i przymiotników, zaimki, itp.) i słownictwo.

Poza tym przedstawia reguły gramatyczne, tabele rzeczowników, przymiotników i czasowników oraz angielskie tłumaczenie gramatyki greckiej
znajduje się tu również słownik w języku angielskim.

Cena: 150 złotych

ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΣ

Okładka miękka, strony 80

Podręcznik może być stosowany jako uzupełnienie innych podręczników np. « ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΩΡΑ 1+1» albo do samodzielniej nauki.

Dzięki zastosowaniu materiałów (fotografie, mapy, książki, wycinki z materiałów drukowanych, bajki, itp.) oraz różnorodnych ćwiczeń, doskonale wzbogaca słownictwo a tym samym przyczynia się do rozwoju umiejętności językowych w języku greckim.

Przeznaczona dla poziomu A1 i A2
Książka zawiera słownik grecko-angielski, ćwiczenia wymowy oraz płytę CD z ćwiczeniami.

Cena: 70 złotych

ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΤΡΕΛΛΑΣ

Okładka miękka, strony 66

Książka zawiera 10 opowiadań napisanych prostym językiem. Teksty są łatwe i przyjemne do czytania, mogą być przerabiane w klasie lub czytane samodzielnie w domu. Pod koniec każdego opowiadania dołączone są wyjaśnienia trudnych wyrazów i zwrotów. Książka zawiera krótki słownik w języku angielskim, francuskim i niemieckim.
Książka kwalifikuje się do poziomu B1.

Cena: 45 złotych

DOŻYWOTNIAK Parszywe Towarzystwo

KOMIKS, ARKAS,
okładka miękka, strony 80

DOŻYWOTNIAK to postać więźnia skazanego na 622 lata więzienia i jego jedynego współtowarzysza w celi, szczura MONTECHRISTO.
Szczur, jedyny doradca w samotności więźnia, mistrz w wywoływaniu stanów depresyjnych, prowadzi niekończący się dialog z pełnym jeszcze optymizmu więźniem.
Tytułowy DOŻYWOTNIAK to ofiara różnych zabawnych sytuacji i zdarzeń, postać, która od samego początku budzi zaufanie i śmieszy swą naiwnością i uczciwością. MONTECHRISTO zaś robi wszystko, aby udowodnić szkodliwe skutki bycia uczciwym i wykonuje to z dużym powodzeniem.

Cena: 13 złotych

DOŻYWOTNIAK Szczur w zupie

KOMIKS, ARKAS
okładka miękka, strony 76

Kolejny zestaw zabawnych historyjek opowiadających o przeżyciach więźnia skazanego na 622 lata i jego jedynego towarzysza w celi – cynicznego i nieustraszonego szczura MONTECHRISTO. Jeszcze gorszy okazuje się wróbelek KLEMENTYNKA, który w tym wyścigu szczurów też chce mieć swoje miejsce. KLEMENTYNKA to rodzaj latającej dziennikarki zwiastującej wyłącznie przykre wiadomości, balansującej na krawędzi kłamstwa i prawdy.

cena: 13 złotych

NISKIE LOTY Tato, ja latam

KOMIKS, ARKAS
okładka miękka, strony 64

NISKIE LOTY to jeszcze jedna seria ARKASa, tym razem przedstawiająca wróbelka i jego ojca latających nad dachami, kominami i antenami wielkiego miasta. Wśród zanieczyszczonego powietrza toczy się dialog ojca z synem. Nieszczęsny ojciec, stojący na granicy głębokiej depresji, ambitnie stara się wychować swego następcę, ten zaś robi wszystko, aby upokorzyć i poniżyć swego jedynego krewnego.
Mały wróbelek jest niestrudzony w dręczeniu swego rodzica, którego obwinia za bycie wróblem. Chciałby odciąć się od swojego znienawidzonego gatunku, którego najlepszym przykładem do omijania jest jego ojciec, duży wróbel. Syn stał się specem w zatruwaniu i tak mizernego życia pechowego ojca. Czytając tę serię będziemy rozkoszować się inteligentnymi i poetyckimi wybuchami okropnego wróbelka.

Cena: 13 złotych

ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ

Okładka miękka, strony 50

Jest to uproszczona wersja książki, autorstwa Penelope Delta, opublikowanej po raz pierwszy w 1910 roku. Opowieść zarówno dla młodych i starszych czytelników, odpowiednia dla zagranicznych studentów, którzy uczą się języka greckiego.
Polecana dla poziomu B1 i B2, według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEF) Rady Europy.

Cena:  25 zł

Adres

ul. Emiliana Konopczyńskiego 4
Warszawa

Email

jezykgrecki@o2.pl

Telefon

79 69 59 49 7

Rachunek bankowy

76 1030 0019 0109 8530 0042 8174

Zaznacz wybrane książki:

7 + 5 =